Kontakta föreningen

Föreningsstyrelse för Svensk Flygteknikerförening SFF

Cristian Arcos Suppleant
Norwegian Air Shuttle Sweden AB
christian.arcos@flygtekniker.se
Ola Blomqvist Ordförande
Lennart Brunström Ledamot
Scandinavian Airlines System SAS
lennart.brunstrom@flygtekniker.se
Jonatan Frimodig Suppleant
Scandinavian Airlines System SAS
jonatan.frimodig@flygtekniker.se
Mats Gomér Ledamot
Braathens Regional Airlines AB
mats.gomer@flygtekniker.se
Mats Hansson Suppleant
Babcock Scandinavian Air Ambulance AB
mats.hansson@flygtekniker.se
Geovanny Mejia Ledamot
Lars Nyremo Ledamot
TUIfly Nordic AB
lars.nyremo@flygtekniker.se
Niclas Roos Kassör/ekonomiansvarig
Braathens Regional Airlines AB
0768552490
niclas.roos@flygtekniker.se
Per Tedeblad Ledamot
Norwegian Air Shuttle Sweden AB
0858554415
per.tedeblad@flygtekniker.se
Thomas Vlasak Ledamot
Thomas Cook Airlines Scandinavia
thomas.vlasak@flygtekniker.se
Henrik Zaar Sekreterare
Braathens Regional Airlines AB
0706822141
henrik.zaar@flygtekniker.se

Övriga föreningsuppdrag för Svensk Flygteknikerförening SFF

Tomas Sarin Valberedning

På flera företag finns det lokalavdelning eller kontaktperson.